Skip to main content
search
0

Czysta, świeża i promienna cera to coś, o czym marzy każda kobieta. Poświęcamy wiele czasu na dobór kremów i kosmetyków ze składnikami aktywnymi, ale nie zawsze pamiętamy o zabiegach mechanicznych. To właśnie one pozwalają przygotować skórę do kolejnych etapów, w tym właśnie kremów, masaży i innych zabiegów kosmetycznych.

Spis treści:

  1. Czym jest mikrodermabrazja?
  2. Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu mikrodermabrazji?
  3. Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja należy do zabiegu mechanicznego, który działa na zasadzie mikropeelingu. Jest to jeden z uniwersalnych zabiegów pielęgnacyjno – kosmetycznych, wykonywanych w każdym salonie. Na taki zabieg decydują się osoby w różnym wieku, w tym także Panowie. Dlaczego? Ponieważ wizyta jest bezbolesna i nieinwazyjna, a daje natychmiastowe efekty i przygotowuje skórę do dalszych działań. O złuszczaniu naskórka tą metodą powinny pomyśleć szczególnie osoby borykające się z problemami skórnymi i starzeniem się skóry. Najczęściej można spotkać się z dwoma rodzajami mikrodermabrazji, takimi jak: diamentowa oraz korundowa

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu mikrodermabrazji?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj mikrodermabrazji wybierzemy, możemy spodziewać się następujących efektów: stopniowe i bezpieczne złuszczanie się martwego naskórka, zwiększenie wchłanialności kosmetyków pielęgnacyjnych, spłycenie blizn, poprawa kolorytu skóry, zregenerowanie i wzmocnienie skóry, zmniejszenie widoczności cellulitu i rozstępów, poprawa cery trądzikowej, zmniejszenie skłonności cery do łojotoku, zaskórników i rozszerzonych porów. Największe efekty można uzyskać dzięki regularnym zabiegom mikrodermabrazji, choć już jeden zabieg u niektórych osób przynosi zaskakujące rezultaty. Co ważne, tego typu zabiegi można wykonywać na różnych częściach ciała, w tym na udach, brzuchu, plecach czy dekolcie.

Chcesz kupić profesjonalne urządzenie do mikrodermabrazji? Znajdziesz je w naszej ofercie!

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?

Udając się na mikrodermabrazję do kosmetyczki, nie musimy się szczególnie przygotowywać. Na początku kosmetyczka zmyje nasz makijaż i oczyści skórę. Jeśli mamy problemy z nadmiernym wytwarzaniem sebum, twarz zostanie przetarta np. kwasem borowym. Przed właściwym zabiegiem wykonywany jest najczęściej masaż twarzy, w celu pobudzenia krążenia krwi. Do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej używa się urządzenia z nakładkami posiadającymi mikroskopijne ziarenka pyłu diamentowego, a aparatura zasysająca delikatnie skórę, złuszcza również naskórek. Tego typu zabiegi często kończy się zabiegiem natleniającym i odżywiającym skórę. Więcej o samym zabiegu przeczytasz w artykule „Na czym polega mikrodermabrazja?”

Leave a Reply

Close Menu