Blog

Urządzenia do sterylizacji w salonie kosmetycznym

Miejsca, w których wykonywane są różne zabiegi kosmetyczne, muszą być bezpieczne zarówno dla personelu, jak i klientów. Obowiązek sterylizowania narzędzi pracy regulują przepisy nałożone przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Dlatego też każdy salon kosmetyczny oraz gabinet medycyny estetycznej potrzebuje urządzeń, które usunął bakterie oraz drobnoustroje. Jaki sprzęt do sterylizacji wybrać? Jakie wymogi powinny spełniać? Na te pytania odpowiadamy w tym artykule.

Więcej

Autoklaw a przepisy prawa – gdzie zgłosić posiadanie autoklawu?

Autoklaw jest jednym z urządzeń, które, z całą pewnością powinny znaleźć się w każdym salonie kosmetycznym. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie używane narzędzia zostały należycie odkażone i tym samym nadają się do ponownego użytku. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu zapobiegać można przenoszeniu bakterii i ewentualnych chorób na pozostałych klientów. Dlatego nie tylko należy zainwestować w takie urządzenie w przypadku swojego salonu, ale i zwrócić uwagę jako klient, czy takie rozwiązanie jest zapewnione.

Więcej

Historia autoklawu – jak powstał?

Autoklaw jest jednym z urządzeń, bez których trudno jest się obejść w salonach kosmetycznych, oraz niektórych gabinetach lekarskich. Jest to bowiem sprzęt służący do dezynfekcji narzędzi, które używane są na przykład podczas zabiegów lub pielęgnacji. Ich odkażanie jest niezwykle istotne, ponieważ zapobiega przenoszeniu się bakterii i innych drobnoustrojów na pozostałych pacjentów. Właśnie dlatego zawsze warto wybierać autoklawy najwyższej jakości.

Więcej

Klasy autoklawów – jak je dzielimy?

Autoklaw staje się podstawowym urządzeniem wykorzystywanym podczas pracy w salonie kosmetycznym. Z całą pewnością jest on niezastąpiony i pozwala zachowywać najwyższy stopień bezpieczeństwa, oraz higieny, które są niezbędne w miejscach, w których ma się styczność z tyloma klientami. Bardzo ważne jest to, aby wiedzieć, czym jest taki autoklaw i w jaki sposób podzielić można jego klasy, ponieważ są one aż trzy!

Więcej

Branże, w których wykorzystuje się autoklaw – sprawdź!

Autoklawowanie to jedna z najskuteczniejszych metod sterylizacji różnego rodzaju narzędzi i materiałów. W tym celu wykorzystuje się specjalne urządzenia, czyli autoklawy, które umożliwiają utrzymanie wysokiego ciśnienia i pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń i żywych mikroorganizmów.

Więcej

Autoklaw kosmetyczny – do czego służy? Dlaczego jest niezbędny w salonie kosmetycznym?

Autoklaw zdecydowanie jest jednym z urządzeń, które powinny znaleźć się w każdym salonie kosmetycznym. Jego zadanie jest nieocenione i poprawia jakość wykonywanej usługi. Głównie ze względu na podniesienie standardu i poziomu czystości. Warto więc dokładniej przyjrzeć się temu, do czego służy autoklaw kosmetyczny i dlaczego powinien mieć swoje miejsce w każdym salonie.

Więcej

Meble do salonu kosmetycznego – jakie wybrać?

Wybór mebli do salonu kosmetycznego to poważna decyzja. Warto więc zastanowić się, jakie sprzęty faktycznie będą niezbędne, oraz jak dobrać je względem konkretnej działalności. W końcu inne meble sprawdzą się w przypadku salonu manicure i pedicure, a jeszcze inne w gabinecie depilacji. Odpowiednio dobrane meble nie tylko dopełniają wnętrze, ale i usprawniają i ułatwiają pracę kosmetyczki.

Więcej

Niezbędne akcesoria w salonie kosmetycznym

Każdy, kto otwiera swój własny salon kosmetyczny, powinien zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia, akcesoria i meble, które pozwolą na prawidłowe funkcjonowanie działalności. Najlepszym sposobem na wybór odpowiednich elementów będzie stworzenie listy i przyjrzenie się niezbędnym produktom, których nie może zabraknąć w żadnym salonie.
Więcej

Jaki kuferek kosmetyczny wybrać?

Bałagan w kosmetykach i niemożliwość znalezienia odpowiedniego produktu do pracy to spory problem. Prostym i łatwym rozwiązaniem będzie zakup idealnego kuferka kosmetycznego. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz go do pracy, czy do użytku domowego, sprawdzi się doskonale w wielu sytuacjach i pozwoli utrzymać upragniony porządek.
Więcej

Odkurz swoją skórę na wiosnę

Kolory pastelowe nie muszą kojarzyć się już jedynie z jajkami wielkanocnymi. W tym sezonie szczególnie upodobały one sobie paznokcie i co więcej, świetnie wyglądają na każdej płytce. Warto wiedzieć, jakie odcienie wybrać tej wiosny i w jaki sposób stworzyć unikatowy efekt, który przyciągnie uwagę każdego.
Więcej

5 najbardziej popularnych zabiegów na wiosnę

Czas na odświeżenie skóry po zimie i przygotowanie ciała na wiosnę i lato. Przedstawiamy 5 najpopularniejszych zabiegów na twarz oraz ciało, które warto wykonać przed sezonem urlopowym.

Więcej

Tlenoterapia a smog

Ostatnio dużo mówi się o tym, że prawidłowo przeprowadzona tlenoterapia może okazać się skuteczna w walce z negatywnymi skutkami smogu. Polskie miasta są coraz bardziej zanieczyszczone, a co za tym idzie, mają negatywny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. Nad tlenoterapią powinny zastanowić się zwłaszcza osoby schorowane.

Więcej

Pastele nie tylko na jajkach wielkanocnych

Kolory pastelowe nie muszą kojarzyć się już jedynie z jajkami wielkanocnymi. W tym sezonie szczególnie upodobały one sobie paznokcie i co więcej, świetnie wyglądają na każdej płytce. Warto wiedzieć, jakie odcienie wybrać tej wiosny i, w jaki sposób stworzyć unikatowy efekt, który przyciągnie uwagę każdego.
Więcej