Przeciwwskazania i wskazania do zabiegu mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja w ostatnim czasie stała się jednym z najpopularniejszych zabiegów, jakie można wykonać w gabinecie kosmetycznym. Z całą pewnością ma ona wiele plusów, które sprawiają, że na ten rodzaj peelingu decydują się panie w każdym wieku. Warto jednak być całkowicie świadomym ewentualnych przeciwwskazań, ale i wskazań ku temu, aby wykonać taki zabieg również i w swoim przypadku.

Spis treści:

  1. Dlaczego mikrodermabrazja cieszy się ostatnio takim zainteresowaniem?
  2. Jakie są przeciwwskazania do mikrodermabrazji?
  3. Kiedy zaleca się wykonanie mikrodermabrazji?

Dlaczego mikrodermabrazja cieszy się ostatnio takim zainteresowaniem?

Dlaczego na ten zabieg decyduje się tak wiele kobiet? Jakie efekty można dzięki niemu uzyskać? Przede wszystkim mikrodermabrazja przyczynia się do spłycenia zmarszczek, a także blizn. Na przykład tych, które powstały po przebytym trądziku. Dodatkowo pobudza ona krążenie krwi i sprawia, że skóra szybciej się regeneruje, a przez to jest gładsza i pozbawiona przebarwień. Oprócz tego, po takim zabiegu, skóra lepiej chłonie inne substancje odżywcze na przykład zawarte w kremach do twarzy. Jednak często, aby rezultaty się utrzymały, niezbędne jest wykonanie serii takich zabiegów. Mikrodermabrazja nie jest stosowana jedynie na twarz!

Jakie są przeciwwskazania do mikrodermabrazji?

Choć nie jest to zabieg inwazyjny, warto pamiętać, że nie jest on przeznaczony dla wszystkich i istnieją pewnego rodzaju przeciwwskazania, o których zdecydowanie warto wiedzieć. Na pewno z mikrodermabrazji należy zrezygnować, wtedy gdy przebywało się na słońcu i skóra jest opalona. Również po zabiegu nie wolno opalać miejsc, na których wykonany był peeling. Z zabiegu nie mogą skorzystać również osoby, które mają rany na obszarze, na którym miałaby być wykonana mikrodermabrazja. Chodzi na przykład opryszczkę, zaawansowany trądzik, czy głębokie skaleczenia. W taki sposób mogłoby dojść po prostu do zakażenia. Nie wykonuje się jej również w przypadku popękanych naczynek krwionośnych. Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji? Przeczytaj tutaj.

Kiedy zaleca się wykonanie mikrodermabrazji?

Oczywiście zabieg ma również pewnego rodzaju wskazania. Kiedy warto się na niego zdecydować i umówić wizytę jak najszybciej? Na pewno, wtedy gdy posiada się problemy skórne pod postacią wągrów, zaskórników, wyprysków, oraz drobnych zmarszczek. W ten sposób można znacząco oczyścić swoją skórę, a także ją wygładzić. Z tego powodu z urządzenia do mikrodermabrazji korzysta również wiele młodych kobiet, które nie mają jeszcze nawet pierwszych zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *