Skip to main content
search
0

W ostatnim czasie mikrodermabrazja zaczęła cieszyć się naprawdę dużym zainteresowaniem. Głównie dlatego, iż jest stosunkowo prostym zabiegiem, który pozwala uzyskać zaskakujące efekty. Polega on na mechanicznym złuszczaniu warstwy rogowej naskórka, co następnie prowadzi do znacznego wygładzenia skóry. Jest ona przyjemna w dotyku, miękka i odpowiednio nawilżona. Zabieg można wykonywać w każdym wieku, choć oczywiście należy być świadomym przeciwwskazań.

Spis treści:

  1. Czym jest mikrodermabrazja?
  2. Na czym polega mikrodermabrazja?
  3. O czym jeszcze warto wiedzieć przed zabiegiem?

Czym jest mikrodermabrazja?

Najprościej mówiąc, mikrodermabrazja to zabieg, który ma doprowadzić do złuszczenia martwych komórek naskórka. Dzięki temu nie zapychają one porów i pozwalają skórze oddychać i szybciej się regenerować. Aby skóra mogła prawidłowo pracować, a przede wszystkim być również odpowiednio nawilżoną i odżywioną, regularne złuszczanie jest wyjątkowo ważne. Mikrodermabrazja w sposób naturalny pozwala złuszczyć warstwę rogową naskórka, a jednocześnie zassać złuszczone komórki. W ten sposób powstaje nie tylko złuszczanie komórek, ale i odżywczy masaż próżniowy. Dodatkowym atutem jest to, że głębokość złuszczania jest regulowana, a więc można ją odpowiednio dobrać do potrzeb klientki.

Na czym polega mikrodermabrazja?

Skoro już wiadomo, czym jest mikrodermabrazja, warto zastanowić się również przez chwilę, na czym dokładnie ona polega. Przede wszystkim temu zabiegowi poddawany jest jedynie wybrany obszar skóry. Najczęściej twarz, ale zabieg może być wykonany również, chociażby na dekolcie, czy ramionach. Rodzajów mikrodermabrazji jest kilka. W przypadku mikrodermabrazji diamentowej głowica przesuwana jest po powierzchni skóry. Mikrodermabrazja korundowa polega na kierowaniu na skórę strumienia, który zawiera kryształki korundu. Przy mikrodermabrazji tlenowej, na skórę działa strumień wodno-tlenowy.

Sprawdź oferowane przez nas urządzenia do mikrodermabrazji!

O czym jeszcze warto wiedzieć przed zabiegiem?

Zabieg mikrodermabrazji jest zabiegiem bezpiecznym, ale jak przy każdym zabiegu, tak i w tym przypadku istnieją pewne przeciwwskazania. Oprócz tego warto mieć na uwadze to, iż zabieg mikrodermabrazji należy powtórzyć kilkukrotnie, aby efekty się utrzymały i były naprawdę widoczne. Oczywiście sporą zmianę można zauważyć już nawet po jednym zabiegu, ale dla głębszych rezultatów, należy wykonać ich kilka. Dokładna ilość zostanie ustalona indywidualnie z klientką.

Leave a Reply

Close Menu