Skip to main content
search
0

Pedicure jest jednym z chętniej wybieranych zabiegów w salonie kosmetycznym. Jego piękny wygląd i trwałość uzależnione są jednak od profesjonalnego wykonania. To dlatego warto wybierać sprawdzone miejsca, w których można liczyć na dokładną obsługę i pedicure, który będzie bezpieczny, higieniczny i utrzyma się przez dłuższy czas.

Spis treści:

  1. Jak powinien zostać wykonany pedicure?
  2. Jaki będzie kolejny krok?
  3. Jak przejść do nakładania lakieru?

Jak powinien zostać wykonany pedicure?

Przed wykonaniem pedicure zawsze należy porozmawiać ze swoją klientką. W ten sposób można wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Na pierwszym miejscu zawsze powinna być odpowiednia higiena. To dlatego istotne jest odkażenie dłoni i założenie jednorazowych rękawiczek. Tak samo zdezynfekować należy skórę stóp klientki. W ten sposób uniknąć można kontaktu z bakteriami i ewentualnego zakażenia. Bardzo ważne jest także samo przygotowanie paznokci, czyli usunięcie ewentualnej odżywki, albo lakieru z powierzchni paznokcia.

Poszukujesz profesjonalnych akcesoriów do pedicure? U nas znajdziesz wszystko!

Jaki będzie kolejny krok?

Ważnym punktem wykonywania pedicure jest także ocena stanu paznokci. W ten sposób można skutecznie określić czy są one zdrowe i nadają się do nałożenia lakieru i wykonania całej usługi. Następnie stopy należy zamoczyć w preparacie zmiękczającym i pozostawić tak na około 15 minut. Takie moczenie można od razu połączyć z wykonaniem hydromasażu. Po tym czasie bardzo ważne jest dokładne osuszenie stóp. Zarówno jeśli chodzi o podeszwę i paznokcie, jak i o przestrzeń między palcami. W tym momencie w ruch powinna pójść frezarka, która ułatwi usunięcie zrogowaciałego naskórka tam, gdzie jest to niezbędne, czyli na przykład na piętach czy na opuszkach. Paznokcie muszą również zostać skrócone i opiłowane. W taki sposób są już one dość przygotowane do pedicure. Należy więc nałożyć preparat zmiękczający skórki, odsunąć je i oczyścić przestrzeń pomiędzy paznokciem a skórą.

Jak przejść do nakładania lakieru?

Wszystkie przestrzenie między paznokciem a skórą muszą zostać dokładnie oczyszczone. Może się do tego przydać sonda dwustronna. Konieczne może okazać się także przycięcie skórek. Kolejnym krokiem jest masaż stóp przy użyciu balsamu lub olejku, odtłuszczenie płytki paznokcia, a następnie nałożenie lakieru klasycznego, albo hybrydowego. Po zakończeniu, ponownie ważne jest natłuszczenie skórek oliwką, a także przedstawienie podstawowych porad dotyczących pielęgnacji takich paznokci. Jeśli zastanawia Cię jakie meble do pedicure potrzebuje salon kosmetyczny – sprawdź nasz kolejny artykuł!

Leave a Reply

Close Menu