Jak wybrać taboret kosmetyczny? Miniporadnik

Taboret kosmetyczny to wręcz obowiązkowy element salonu kosmetycznego. Manicure, pedicure czy różnorodne zabiegi na twarz lub ciało wymagają od nas użycia właśnie takiej formy wsparcia. Liczy się komfort nie tylko klientki, ale też Twój własny. Inaczej nasze obowiązki będą dla nas niezwykle problematyczne. Dzisiaj zastanowimy się nad tym, jakie taborety warto wziąć pod uwagę.

Spis treści:

  1. Możliwość swobodnej regulacji stanowi klucz
  2. Z oparciem czy bez?
  3. Uwzględnij trwałość materiałów wykorzystanych do produkcji

Możliwość swobodnej regulacji stanowi klucz

Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie kupna taboretu, który nie miałby możliwości regulacji. Regulacja wysokości krzesełka to już swego rodzaju podstawa. Jednak coraz częściej spotykamy modele, gdzie możemy swobodnie kontrolować wysokość oparcia bądź kąt nachylenia samego siedziska. Wyjątkowo wygodne rozwiązanie pozwala dopasować taboret do wykonywanego zabiegu, aby było nam jak najwygodniej. No i oczywiście taborecik musi być również obrotowy, abyśmy mogli bez większych problemów poruszać się po salonie bez wstawania z danego miejsca. Wszystkie czynności przebiegną wtedy znacznie sprawniej. Do tego stabilność, obiekt nie powinien „uciekać” nam na boki.

Z oparciem czy bez?

Sporym dylematem jest fakt, czy sięgnąć po taboret z oparciem, czy też raczej bez. Tutaj znowu całość zależna jest od naszych preferencji i oczekiwanego komfortu. Jednak niejednokrotnie zaleca się skorzystanie z wersji bez oparcia dla utrzymania prawidłowej pozycji naszego kręgosłupa. Jesteśmy wtedy poniekąd zmuszeni do utrzymania pożądanej postawy. Natomiast trzeba pamiętać, że wielu kosmetyczkom niezbędny jest produkt, posiadający oparcie. Długie godziny pracy, przykładowo podczas robienia manicure bądź pedicure, mogą stać się udręką, a tego nie chcemy. Właśnie dlatego trzeba bardzo dobrze przemyśleć zakup, aby zapewnić doskonałe warunki pracy sobie oraz pracownikom.

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne taborety kosmetyczne – sprawdź!

Uwzględnij trwałość materiałów wykorzystanych do produkcji

Ekologiczna skóra wiedzie swój prym ze względu na wysoką wytrzymałość. Czasami bywa tak, że podczas zabiegu jakaś substancja skapnie nam na siedzisko taboretu. Nie musimy jednak panikować, ponieważ z łatwością zmyjemy tego typu plamy z użytego tworzywa. Jeżeli będziesz odpowiednio dbać o taboret, ten posłuży Ci przez lata, a jego stan pozostanie równie dobry co przedtem. Ponadto wybierz taboret, odpowiadający estetyce Twojego salonu – na pewno nie doznasz zawodu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *