Skip to main content
search
0

Sama sobie regulujesz brwi, więc przyszedł też czas na hennę? To nic trudnego. Jesteśmy pewni, że doskonale poradzisz sobie z tym zadaniem. Zacznijmy jednak od początku. Jakim zabiegiem jest henna brwi? Z pewnością zgodzisz się z nami, że jest to wręcz idealny sposób na nadanie brwiom określonego kształtu. Co więcej, dzięki temu, że henna przyciemnia włoski o kilka tonów, jesteś w stanie nadać im głębi koloru. Jeśli zależy Ci na efekcie „woow” z henną RefectoCil, którą mamy w ofercie z pewnością go uzyskasz. Całość nie trwa długo, bo zaledwie 20-30 minut. Efekty natomiast utrzymują się aż od 2 do 4 tygodni. Jest jednak kilka istotnych faktów, na które musisz zwrócić uwagę. Z naszego artykułu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o robieniu domowej henny.

Wybór kosmetyków do zrobienia henny do brwi – jakie to ma znaczenie?

Zaletą henny do brwi jest to, że nie zmienia ona naturalnego koloru włosków, a jedynie go przyciemnia. Jakie kosmetyki wybrać do tego rodzaju zabiegów? Przede wszystkim musisz zastanowić się nad efektem, jaki chcesz uzyskać. Podczas wyboru odpowiedniego koloru musisz być ostrożna. I tak np. jeśli masz jasne brwi i włosy, nie decyduj się na czarną, ani nawet na ciemnobrązową hennę. Efekt, jaki uzyskasz, z pewnością Ci się nie spodoba. Nie wspominając o tym, że nie będzie on naturalny. Pamiętać też o odpowiednim doborze kosmetyków. Ważne jest, żeby było one sprawdzone i najwyższej jakości. Jeśli chodzi o wybór kosmetyków, to staniesz jeszcze przed jednym wyborem. Musisz zdecydować pomiędzy henną w żelu a henną w proszku. Jaka jest różnica?

  1. Henna żelowa to najdelikatniejszy rodzaj henny, dzięki czemu barwi on jedynie włoski. Ze skóry natomiast jest szybko i skutecznie usuwany. Przez nas i ekspertów polecany zwłaszcza paniom, które mają delikatny typ urody. W naszej ofercie znajdziesz hennę w żelu z marki RefectoCil. Jest ona przeznaczona nie tylko do domowego użytku, ale również spotkasz ją w profesjonalnych salonach kosmetycznych. To gwarancja najwyższej jakości.
  2. Henna żelowa jest absolutnym przeciwieństwem henny żelowej. Jest to kosmetyk, który wyróżnia się dużą intensywnością oraz mocą. Doskonale radzi sobie z siwymi włoskami. Nadaje mocnego i głębokiego koloru przez to, że barwi nie tylko włoski, ale i skórę. W naszej ofercie znajdziesz hennę proszkową KAMA. Jest to produkt charakteryzujący się doskonałą jakością. W celu ułatwienia zadania masz go też dostępnego w komplecie z wodą utleniona kieliszkiem i mieszadełkiem.

Jak zrobić hennę brwi?

Zanim przystąpisz do zabiegu, pamiętaj o tym, żeby nadać brwiom określonego kształtu. Możesz to zrobić np. za pomocą białej kredki wodoodpornej. Co dalej?

  • dokładnie umyj i zabezpiecz skórę przed rozpoczęciem zabiegu;
  • hennę czy to żelową, czy proszkową dokładnie rozmieszaj w jakiejś miseczce, lub kieliszku dołączonym do zestawu;
  • po takim przygotowaniu hennę należy delikatnymi i powolnymi ruchami nakładać na brwi cienkim pędzelkiem lub specjalną bagietką, którą również znajdziesz w naszej ofercie. Nakładanie zacznij od dolnej linii brwi. Dlaczego? Ponieważ powinna być ona najmocniej podkreślona. Kreskę przeciągnij aż do końca brwi. Kolejno wypełnij zewnętrzną stronę brwi, a na sam koniec nałóż hennę od strony nosa;
  • hennę trzymaj na włoskach około 10 minut;
  • zmyj brwi za pomocą płatków kosmetycznych zmoczonych ciepłą wodą;
  • na koniec wykonaj zabieg depilacji brwi. Zadanie ułatwi to, że masz już nadany określony kształt brwi.

Henna brwi to doskonały sposób na wyraziste spojrzenie. Jednak nie tylko. Ten zabieg sprawi, że podczas porannego makijażu zaoszczędzisz ładnych kilka minut. Dlatego nie zastanawiaj się, czy warto. Skorzystaj z produktów, które poleciła by Ci każda profesjonalna kosmetyczka i siedząc w swoim wygodnym fotelu, oglądając ulubiony serial zrób sobie domowe SPA a do repertuaru zabiegów włącz hennę brwi.

Leave a Reply

Close Menu