Skip to main content
search
0

Zabieg zwany „darsonwalizacją” znany jest w medycynie kosmetycznej od dawna, a obecnie na fali popularności przeżywa „drugą młodość”. Dziś nie trzeba już odwiedzać salonów piękności ani gabinetów fizjoterapeutycznych – profesjonalne urządzenie Darsonval umożliwia wykonanie zabiegu w warunkach domowych.

Spis treści

  1. Czym jest Darsonval?
  2. Na czym polega darsonwalizacja?
  3. Darsonval – przeciwwskazania

Czym jest Darsonval?

Darsonval dermatologiczny to specjalistyczne urządzenie do przeprowadzenia zabiegu darsonwalizacji. Składa się ono z: przewodu zasilania, rączki do mocowania wymiennych końcówek oraz pelotek (ich liczba uzależniona jest od zestawu urządzenia), wybieranych w zależności od miejsca, na którym przeprowadzić chcemy zabieg. Przykładowo, pelotka grzebieniowa może być wykorzystywana na obszarach objętych problemami skóry głowy, za to pelota punktowa polecana jest do stosowania na pojedyncze wypryski i zaskórniki.

Na czym polega darsonwalizacja?

Zabieg darsonwalizacji wykorzystuje wytwarzane przez Darsonval prądy o wysokiej częstotliwości, a więc stanowi on rodzaj elektroterapii. W czasie jej trwania wydziela się ozon, wykazujący działanie antybakteryjnie i przeciwzapalnie, a wyładowanie ogranicza natężenie prądu do bezpiecznej wartości. Dzięki temu zabieg pozostaje zupełnie bezbolesny, wygodny i, przede wszystkim, łatwy do przeprowadzenia w warunkach domowych. Pamiętaj jednak, by zawsze przeprowadzać go na suchej skórze (inaczej narażasz się na poparzenia lub podrażnienia); przyłóż pelotkę do twarzy i dopiero wtedy włącz urządzenie. Stopniowo zwiększaj natężenie, przesuwając końcówkę po skórze ruchem liniowym lub okrężnym (od środka twarzy do uszu, od środka czoła do jej skroni, od środka podbródka do uszu – naprzemiennie jedna i druga połowa twarzy) – nie dłużej niż przez dziesięć minut. Sama widzisz – jakie to proste! Więcej o tym jak wygląda zabieg darsonwalizacji przeczytasz w artykule „Na czym polega zabieg darsonwalizacji?„.

Darsonval – przeciwwskazania

Jako że urządzenie do darsonwalizacji działa jako przekaźnik prądu, zabiegu nie powinnaś wykonywać być w przypadku, gdy cierpisz na zakrzepowe zapalenie żył, epilepsję lub zaawansowaną miażdżycę. Przeciwskazania obejmują także choroby takie jak: astma, nadciśnienie oraz problemy z tarczycą, również objawy grypy i przeziębienia oraz gdy jesteś w stanie pooperacyjnym. Co jeszcze wyklucza korzystanie z Darsonvalu? Wszelkiego rodzaju metalowe implanty, w tym rozrusznik serca oraz stały aparat na zęby i metalowe wypełnienia. Z urządzenia nie powinny korzystać również kobiety w ciąży i te w czasie laktacji oraz kobiety o skórze wrażliwej i o rozszerzonych naczynkach krwionośnych. Jeśli wymienione przeciwskazania Cię nie dotyczą, pamiętaj, że na stronie naszego sklepu znajdziesz profesjonalne urządzenie do darsonwalizacji, którą wykonać możesz samodzielnie w domu. Zachęcamy!

Leave a Reply

Close Menu