Autoklaw kosmetyczny – do czego służy? Dlaczego jest niezbędny w salonie kosmetycznym?

Autoklaw zdecydowanie jest jednym z urządzeń, które powinny znaleźć się w każdym salonie kosmetycznym. Jego zadanie jest nieocenione i poprawia jakość wykonywanej usługi. Głównie ze względu na podniesienie standardu i poziomu czystości. Warto więc dokładniej przyjrzeć się temu, do czego służy autoklaw kosmetyczny i dlaczego powinien mieć swoje miejsce w każdym salonie.

Spis treści:

  1. Czym jest taki autoklaw kosmetyczny?
  2. Dlaczego autoklaw jest niezbędny w salonie kosmetycznym?
  3. Jaki autoklaw wybrać do salonu?
  4. Jakiej pojemności autoklaw warto brać pod uwagę?

Czym jest taki autoklaw kosmetyczny?

Autoklaw to urządzenie, które doskonale sprawdza się we wszelkich salonach kosmetycznych. Przede wszystkim jest to hermetycznie zamknięty zbiornik, w którym zachodzą różne procesy chemiczne, które mają miejsce w podwyższonym ciśnieniu, oraz temperaturze. Inaczej mówiąc jest to po prostu urządzenie parowo-ciśnieniowe, którego głównym zadaniem jest skuteczne i dokładne odkażanie narzędzi kosmetycznych, oraz medycznych. W przypadku salonów kosmetycznych jest to niezwykle ważne, ponieważ z tym akcesoriów korzysta wiele klientek. Jeśli interesuje Cię Autoklaw a przepisy prawa, koniecznie przeczytaj w naszym kolejnym wpisie.

Dlaczego autoklaw jest niezbędny w salonie kosmetycznym?

Zachowanie bezpieczeństwa i wysokiego standardu powinno być szczególnie istotne w przypadku każdego salonu kosmetycznego. W końcu to od tego zależy zdrowie i bezpieczeństwo klientek, a każdy salon powinien przestrzegać podstawowych reguł i stosować się do nich. Na pewno korzystanie z autoklawu pozwala zyskać pewność, że wszystkie użytkowane elementy będą odpowiednio oczyszczone i odkażone, dzięki czemu będą w pełni bezpieczne do użytku przez kolejne klientki. Dezynfekcję należy poczynić bezpośrednio po każdym zabiegu.

Szukasz autoklawu na miarę Twoich potrzeb? Sprawdź Autoklaw kosmetyczny w Twojmotylek.pl

Jaki autoklaw wybrać do salonu?

Decydując się na zakup autoklawu do salonu kosmetycznego, z całą pewnością należy zwrócić uwagę na jego klasę sterylizacyjną. Obecnie zgodnie ze wszelkimi normami rynkowymi, wyróżnić można trzy klasy sterylizacyjne, a mianowicie autoklawy klasy N, S, oraz B. Najbardziej polecane są te klasy B, ponieważ to właśnie one spełniają wymagane wymogi sanitarno-higieniczne, co natomiast umożliwia dokładne odkażenie wszystkich możliwych narzędzi.

Jakiej pojemności autoklaw warto brać pod uwagę?

Bardzo ważna jest również pojemność samej kolory sterylizacyjnej. Na pewno powinna być ona większa, niż narzędzia, które chce się odkazić. Również dlatego, iż w ten sposób jednocześnie będzie można odkazić więcej przedmiotów, co pozwoli zaoszczędzić czas i znacznie ułatwić pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *