Skip to main content
search
0

Ostatnio dużo mówi się o tym, że prawidłowo przeprowadzona tlenoterapia może okazać się skuteczna w walce z negatywnymi skutkami smogu. Polskie miasta są coraz bardziej zanieczyszczone, a co za tym idzie, mają negatywny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie. Nad tlenoterapią powinny zastanowić się zwłaszcza osoby schorowane.

Spis treści:
1. Czym jest tlen?
2. Jaki ma wpływ na organizm?
3. Zabieg infuzji tlenowej
4. Kosmetyki dotleniające

Czym jest tlen?

Trudno wyobrazić sobie życie bez tlenu. Jest to bowiem jeden z najważniejszych pierwiastków, które wpływają na całe funkcjonowanie organizmu i umożliwiają życie, oraz rozwój. Gdy powietrze jest mocno zanieczyszczone, objętość tlenu spada, przez co oddychanie jest utrudnione, a niepokojące efekty zauważyć można również w ogólnym funkcjonowaniu, czy stanie skóry.

Jaki ma wpływ na organizm?

Tlen jest niezbędny do życia. Jednak im bardziej dotleniony jest organizm, tym lepiej funkcjonuje organizm, oraz poszczególne narządy. Im mocniej odżywione i dotlenione komórki, tym organizm zyskuje większą odporność i pracować może na zwiększonych obrotach. Największe znaczenie ma jednak w przypadku przemian energetycznych, jakie zachodzą w poszczególnych komórkach. Jeśli jest go w nich zbyt mało, wtedy komórki te wytwarzają zbyt niskie pokłady energii.

Zabieg infuzji tlenowej

O zabiegu infuzji tlenowej mówi się coraz więcej. Głównie dlatego, że ma on doskonały wpływ na cały organizm, a efekty widoczne są już nawet po jednym razie. Przede wszystkim infuzja tlenowa to nowa, całkowicie nieinwazyjna metoda, która przyczynia się do odmładzania skóry poprzez dostarczanie jej substancji aktywnych. Te substancje trafiają do głębokich warstw skóry, ale nie potrzeba do tego nakłuwania. Sam zabieg jest bezbolesny i komfortowy. Wiele osób porównuje do do mezoterapii, ale bez potrzeby nakłuwania.

Kosmetyki dotleniające

Kosmetyków dotleniających może używać każdy, kto pragnie poprawić stan swojej skóry w prosty i bezpieczny sposób, tylko poprzez stosowanie specjalnych kremów. Oferowane kremy i maseczki posiadają w sobie cząsteczki tlenu, które wnikają w głębokie warstwy skóry i pobudzają jej odnowę. Takie kosmetyki stosować należy codziennie, regularnie i tylko w ten sposób zauważyć można znaczącą poprawę. Dodatkowo uznaje się, że kosmetyki dotleniające, czyli te, które posiadają cząsteczki tlenu, poprawiają skuteczność pozostałych kosmetyków, które nakładane są na skórę zaraz po nich.

Urządzenia dotleniające

Tlenoterapia stosowana jest w celu poprawy zdrowia osób w wieku średnim lub osób starszych, osób ze złym stanem zdrowia, kobiet w ciąży, osób które cierpią na fizjologiczne niedotlenienie lub posiadają niewydolność oddechową.

Leave a Reply

Close Menu