Skip to main content
search
0

Kolory pastelowe nie muszą kojarzyć się już jedynie z jajkami wielkanocnymi. W tym sezonie szczególnie upodobały one sobie paznokcie i co więcej, świetnie wyglądają na każdej płytce. Warto wiedzieć, jakie odcienie wybrać tej wiosny i, w jaki sposób stworzyć unikatowy efekt, który przyciągnie uwagę każdego.

Pastelowe kolory hitem tego sezonu

Bez dwóch zdań pastelowe odcienie są prawdziwym hitem tego sezonu, a wiosna to najlepszy czas na takie zmiany i zabawy barwami. Przede wszystkim pastelowe odcienie są bardzo delikatne, dziewczęce i pasują do każdego typu urody. Spotykane już były na ubraniach, a teraz czas na paznokcie. Do wyboru jest naprawdę wiele wariantów, dzięki czemu każda z pań znajdzie dla siebie ten najlepszy.

Na jakie warianty kolorystyczne warto się zdecydować?

Choć wielu osobom pastele słusznie kojarzą się z dziewczęcą i delikatną kolorystyką, wcale nie muszą być one nudne. Ich atutem na pewno jest również to, że pasują one do wszystkiego i sprawdzą się jako manicure na każdą okazję. Oprócz tego praktycznie z każdego koloru wykonać można jego pastelowy odpowiednik. Tej wiosny absolutnym hitem jest kolor żółty. To właśnie dlatego ciekawym wyborem będzie noszenie pastelowego, żółtego manicure, który kojarzyć się będzie jedynie ze słonecznymi, pięknymi dniami. Poza tym warto zdecydować się także na pastelowe odcienie niebieskiego i fioletowego. Oba kolory posiadają wiele odpowiedników, zarówno mniej, jak i bardziej nasyconych. Fanki klasyki na pewno zdecydować powinny się natomiast na baby pink, czyli pudrowe, ledwo widoczne tonacje różu, które dodatkowo optycznie wydłużają płytkę. Sprawdzą się one u pań, które nie lubią zbyt widocznych lakierów do paznokci.

Ciekawe wzory i łączenia kolorów

Oczywiście wszystkie paznokcie nie muszą być zachowane w jednym kolorze. Bardzo fajnie sprawdzi się tutaj malowanie każdego paznokcia na inny odcień. Jest to połączenie znane już od kilku sezonów, ale tej wiosny warto wykonać go przy użyciu dziewczęcych pasteli, które wyglądają świeżo i dziewczęco. Ciekawym pomysłem będzie także pastelowy french. Do tej pory znany on był raczej pod postacią białych końcówek paznokci. Najnowsza moda udowadnia jednak, że równie dobrze wyglądać on będzie, wtedy gdy na końcówki paznokci nałoży się pastelowy odcień, taki jak niebieski, różowy, czy fioletowy. Cała pozostała płytka paznokcia również pokryta może być pastelowym odcieniem, albo po prostu lakierem bezbarwnym, który spotęguje efekt i skutecznie przyciągnie uwagę. Takie połączenie to najnowszy hit.

Leave a Reply

Close Menu