Skip to main content
search
0

Kolory pastelowe nie muszą kojarzyć się już jedynie z jajkami wielkanocnymi. W tym sezonie szczególnie upodobały one sobie paznokcie i co więcej, świetnie wyglądają na każdej płytce. Warto wiedzieć, jakie odcienie wybrać tej wiosny i w jaki sposób stworzyć unikatowy efekt, który przyciągnie uwagę każdego.

Jakie peelingi będą strzałem w dziesiątkę?

Peelingi generalnie cieszą się sporym upodobaniem i decydują się na nie panie w każdym wieku. Głównie dlatego, że peelingi bez problemu dobrać można, zarówno do cery problematycznej, jak i do skóry z niewielkimi niedoskonałościami. Polecane są więc i nastolatkom i paniom w dojrzałym wieku. Bardzo popularne są zwłaszcza peelingi z użyciem kwasu. Na przykład kwas migdałowy doskonale wpływa na zmiany skórne, wygładza cerę i wyrównuje jej koloryt. Przy oczyszczaniu skóry twarzy sprawdzi się również peeling kawitacyjny.

Mikrodermabrazja – kiedy się na nią zdecydować?

Jednym z zabiegów, o których również jest głośno, jest mikrodermabrazja. Ta metoda polega na mechanicznym złuszczeniu starego i zrogowaciałego naskórka. Dzięki temu cera ulega wygładzeniu, jest promienna, gładka i przede wszystkim miękka. Pory są odblokowane, a złuszczona skóra nie roluje się na twarzy. W ten sposób skutecznie wyeliminować można wiele z kłopotliwych niedoskonałości skóry, takich jak trądzik, przebarwienia, rozszerzone pory, blizny, zmarszczki, czy zaskórniki. Już nawet po jednym zabiegu skóra wygląda po prostu zdrowiej i młodziej. Zdecydować na nią powinny się osoby z cerą problematyczną i skłonną do zapychania się.

Peeling kawitacyjny – dla kogo?

Peeling kawitacyjny jest jednym z częściej wybieranych peelingów, które faktycznie przekładają się na rzeczywisty stan, oraz wygląd skóry. Przede wszystkim kawitacyjny peeling pozwala na usunięcie martwego naskórka i odsłonięcie zdrowej skóry. Dzięki temu może ona lepiej oddychać i nie zapycha się. Dużym atutem tego peelingu jest to, że nie posiada on żadnych ograniczeń dotyczących, ani wieku, ani typu cery.

Depilacja w salonie

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji jest także depilacja. Polecane jest, aby wykonywać ją w salonie kosmetycznym, jeśli pragnie się uzyskać trwały i dokładny efekt. Najczęściej wybieraną metodą depilacji w salonie, jest depilacja przy użyciu wosku. Dzięki temu pozbyć można się niechcianego owłosienia nawet na kilka tygodni. Dodatkowo wosk często stosowany jest także do depilacji twarzy, na przykład w przypadku kłopotliwego wąsika, czy przerwy między brwiami. Dzięki temu nadać można brwiom lepszego kształtu, a włoski długo nie odrastają.

Leave a Reply

Close Menu