Skip to main content
search
0

Odpowiednio dobrane akcesoria do pedicure to podstawowe narzędzia, które przydadzą się w pracy każdej kosmetyczki, która wykonuje właśnie te zabiegi. Warto więc mieć na uwadze, aby były one wysokiej jakości i ułatwiały wykonywanie pedicure, o którym marzy każda kobieta. Sprawdź koniecznie, które z nich są niezbędne, a także, w jaki sposób z nich korzystać w prawidłowy sposób.

Spis treści:

  1. Cążki i obcinacz do paznokci
  2. Cążki do usuwania skórek
  3. Pilniki do paznokci i bloki polerskie
  4. Separatory

Cążki i obcinacz do paznokci

Trudno wyobrazić sobie wykonanie prawidłowego pedicure, bez umiejętnego przycięcia paznokci. Nie tylko wpływa to na ich odpowiedni wygląd, ale również na utrzymanie prawidłowego kształtu i ich późniejszy wzrost. Aby utrzymać odpowiednią długość paznokcia, bardzo ważne jest to, aby zainwestować w dobrej jakości cążki lub obcinacz do paznokci. Będą one wygodniejsze i bezpieczniejsze od zwykłych nożyczek, ponieważ nie można się nimi zakłuć. Dodatkowo przy pomocy nożyczek trudniej jest uzyskać wymarzoną długość płytki.

Cążki do usuwania skórek

Trudno wyobrazić sobie prawidłowo wykonany pedicure bez usunięcia nieestetycznych skórek. W końcu na odpowiednią pielęgnację zasługują nie tylko same paznokcie, ale i również otaczające je skórki, które koniecznie muszą zostać wycięte, albo przynajmniej odsunięte. Nie tylko ułatwi to nakładanie lakieru, ale i sprawi, że efekt całościowy będzie o wiele lepszy. Dodatkowo skórki bardzo często są przesuszone, albo są zbyt grube. Aby prawidłowo i bezpiecznie je usunąć, niezbędne jest zdecydowanie się na specjalistyczne cążki do usuwania skórek.

Potrzebne Ci akcesoria do pedicure? Mamy je wszystkie!

Pilniki do paznokci i bloki polerskie

Naturalnie nie można zapomnieć również o dobrej jakości pilniku do paznokci, oraz bloczku polerskim. To właśnie one pomogą nadać paznokciom odpowiedni kształt, a przy okazji nieco je zmatują i przygotują do nałożenia na przykład hybrydy. Oczywiście, zarówno pilnik, jak i bloczek muszą być wysokiej jakości i wykonane z dobrego materiału. W taki sposób można skutecznie uniknąć ewentualnego rozdwajania się płytki paznokcia i w rezultacie łamania go.

Separatory

Separatory do palców mają ogromne znacznie. Dlaczego? Ponieważ palce u stóp stykają się ze sobą, co może znacznie utrudniać nałożenie lakieru, ponieważ najzwyczajniej w świecie może on się rozmazać, zanim wyschnie. Obecnie separatory wykonywane są z miękkich gąbeczek, które ułatwiają pracę, a przy okazji nie uwierają w palce, bo są bardzo wygodne. O tym jak wykonuje się pedicure dowiesz się z kolejnego artykułu!

Leave a Reply

Close Menu