Skip to main content
search
0

Na problemy skórne, również te wymagające profesjonalnej pomocy idealnym rozwiązaniem może okazać się zabieg darsonwalizacji. Specjalne urządzenie można spotkać w każdym salonie kosmetycznym, a od jakiegoś czasu mamy możliwość zakupienia go do domowego użytku. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale również pieniądze.

Spis treści:

  1. Czym jest darsonwalizacja?
  2. Jak przebiega zabieg darsonwalizacji?
  3. W co wyposażone jest urządzenie?

Czym jest darsonwalizacja?

Popularny zabieg kosmetyczny, jakim jest darsonwalizacja, polega na wykorzystaniu urządzenia, które podczas bezpośredniego kontaktu ze skórą twarzy emituje wyładowania elektryczne. Właśnie wtedy w tkankach wytwarzana jest niewielka ilość ciepła, a w obszarze końcówki urządzenia, czyli tzw. peloty wytwarza się w ten sposób ozon. Dzięki ozonowi skóra zostaje dogłębnie oczyszczona, a jej powierzchnia zdezynfekowana i pozbawiona grzybów oraz bakterii. Gaz, który powstaje dzięki temu urządzeniu, nie tylko działa bakteriobójczo, ale również poprawia krążenie krwi, co ma wpływ na wygląd i kondycję skóry. O efektach darsonwalizacji przeczytasz w artykule „Efekty darsonwalizacji i przeciwskazania do zabiegu„.

Jak przebiega proces darsonwalizacji?

Urządzenie, jakim wykonuje się zabieg, wykorzystuje prądy d’Arsonvala. Są one o wysokiej częstotliwości i gasnącym przebiegu fal, co oznacza, że przerwa między nimi jest pięćset razy dłuższa, niż sam czas trwania impulsu. Taka praca aparatu sprawia, że jest on bezpieczny dla zdrowia i może być użytkowany również w domu. Gdy przykładamy urządzenie do skóry, dochodzi do jej kontaktu z prądem, co skutkuje wytworzeniem się ciepła i ozonu tak ważnych przy odpowiednim oczyszczaniu. Ozon wytwarza się na zewnątrz kosmetycznej szklanej peloty, dzięki czemu uruchomione zostaje działanie oczyszczające i bakteriobójcze. Podczas zabiegu można zauważyć charakterystyczne światło niebieskie, które bierze się z tego, że wewnątrz peloty wytwarzają się gazy szlachetne. Jest to całkiem normalne i poprawne zjawisko. Zaleca się powolne i delikatne, a także regularne ruchy, których częstotliwość zwiększa się wraz z przyzwyczajeniem skóry do mrowienia.

Sprawdź sprawdzone urządzenia do darsonwalizacji w naszej ofercie!

W co wyposażone jest urządzenie?

Urządzenie do darsonwalizacji stworzone zostało tak, aby wygodnie wykonać nim zabieg miejscowego oczyszczania skóry. Aparat wyposażony jest w cztery końcówki, które nazywamy pelotami, a które posiadają różne funkcje. Grzebień przyspiesza porost włosów i zamyka ich łuski, grzybek dezynfekuje skórę, pelota łyżkowa oczyszcza miejsca trudno dostępne, a pelota rurka przeznaczona jest do mikromasażu.

Leave a Reply

Close Menu