Łóżka do masażu – jak wybrać to właściwe?

Łóżko do masażu to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu fizjoterapeuty lub masażysty. Z całą pewnością nie może go tam zabraknąć, ponieważ to głównie dzięki niemu usługi mogą być świadczone na najwyższym poziomie! To właśnie dlatego warto wiedzieć, czym powinno charakteryzować się takie łóżko i co na pewno wziąć pod uwagę, podczas dokonywania jego zakupu. Te porady mogą okazać się nieocenione.

Spis treści:

  1. Co należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności?
  2. Jakie powinny być łóżka do masażu?
  3. Jakie kwestie są najważniejsze?

Co należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności?

Pierwszym i zdecydowanie najważniejszym pytaniem, jakie należy sobie zadać, z całą pewnością jest kwestia tego, gdzie i po co wykorzystane będzie takie łóżko. Jakie masaże będą na nim wykonywane? To wiele będzie mówić o tym, z czego powinno być wykonane i, w jaki model warto zainwestować. Wśród takich łóżek do masażu na pewno wyróżnić można, chociażby łóżko aluminiowe, drewniane, stacjonarne, składane, krzyżakowe, Bobath, czy takie, które przeznaczone jest do terapii manualnej. To jednak nie koniec.

Jak wybierać najlepsze łóżka do masażu? Warto sprawdzić naszą ofertę!

Jakie powinny być łóżka do masażu?

Wśród najczęściej wybieranych łóżek do masażu, z całą pewnością należy wskazać łóżka aluminiowe, oraz drewniane. Te aluminiowe charakteryzują się przede wszystkim mniejszą wagą, a więc idealnie sprawdzą się zwłaszcza w przypadku osób, które wykonują masaże i zabiegi w domach swoich pacjentów. Dzięki temu takie łóżko jest bardzo łatwe do złożenia, oraz przeniesienia i zdecydowanie nie sprawia to żadnych kłopotów. Natomiast łóżko drewniane cechuje się bardzo wysoką stabilnością, jest ekologiczne, a przy okazji przyczynia się do zachowania atrakcyjnego, przyjaznego wyglądu pomieszczenia. Z reguły jest to jednak łóżko do masażu, które poleca się jedynie osobom, które pracują stacjonarnie i nie muszą go przenosić.

Jakie kwestie są najważniejsze?

Oczywiście sam wybór łóżka drewnianego lub aluminiowego to nie wszystko. Pod uwagę muszą być wzięte również inne szczegóły. Na przykład możliwość regulacji wysokości takiego łóżka. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że praca będzie wygodna w każdych warunkach. Takie łóżka powinny mieć nieco większy zakres regulacji, aby dopasować je do masażysty, pacjenta, oraz warunków, w których się pracuje. Warto zastanowić się również nad szerokością i długością blatu, ale to wszystko musi być uzależnione również od tego, czy dane łóżko będzie przenoszone, czy też nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *