Skip to main content
search
0

Darsonwalizacja to zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje prądy d’Arsonvala. Jego nazwa wzięła się od nazwiska francuskiego lekarza - Jacquesa-Arsene d’Arsonval. Był on światowej sławy wynalazcą, który wprowadził prądy Tesli do medycyny. W dzisiejszym artykule przybliżymy temat darsonwalizacji, omówimy jego efekty oraz przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Spis treści:

  1. Jak działa darsonwalizacja?
  2. Efekty zabiegu
  3. Przeciwwskazania

Jak działa darsonwalizacja?

Darsonwalizacja to zabieg całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny. Wykonywany jest za pomocą specjalistycznych, szklanych pelot, które odpowiadają za przekazywanie prądów do skóry. W trakcie zabiegu na powierzchni skóry pojawia się ozon, który charakteryzuje się właściwościami bakteriobójczymi i oczyszczającymi. Warto dodać, że darsonwalizacja może być stosowana na skórę praktycznie całego ciała. Po więcej informacji zajrzyj do artykułu: „Darsonval – co to jest?„.

Efekty zabiegu

Darsonwalizacja działa przede wszystkim oczyszczająco i ujędrniająco. Komórki skóry zostają pobudzone i ożywione, dzięki czemu skóra stają się pełna blasku, a zmarszczki widocznie się spłycają. Lecznicze prądy w sposób widoczny oczyszczają i zwężają pory, dlatego są doskonałym rozwiązaniem dla osób z tendencją do zmian trądzikowych. Dodatkowo zabieg koi wszelkie zaczerwieniania i podróżnienia, dlatego często stosowany jest jako dopełnienie inwazyjnych zabiegów kosmetologicznych. To również doskonała profilaktyka przeciwstarzeniowa, ponieważ prądy poprawiają krążenie w skórze i opóźniają jej starzenie się. Warto dodać, że efekty darsonwalizacji można zauważyć praktycznie od razu po wykonanej sesji.

Sprawdź urządzenie Darsonval w naszej ofercie!

Przeciwwskazania

Darsonwalizacja wyróżnia się szeregiem dobroczynnych właściwości, a efekty są naprawdę zachwycające i kuszące. Jednak mimo wszystko nie każdy może poddać się temu zabiegowi. Z leczniczych prądów nie mogą korzystać osoby z cerą naczynkową oraz kobiety spodziewające się dziecka. Z zabiegu muszą także zrezygnować posiadacze metalowych implantów oraz rozruszników serca. Dodatkowymi przeciwwskazaniami są wszelkie choroby serca, epilepsja, rozległy trądzik różowaty, problemy z krzepnięciem krwi oraz zaawansowane alergie skórne. Prądy d’Arsonvala są także zabronione dla osób z opuchliznami, wysokim ciśnieniem krwi i obrzękami.

Darsonwalizacja to zabieg bardzo wszechstronny, który umożliwia szybką i długotrwałą poprawę kondycji skóry twarzy oraz innych części ciała. Przed jego wykonaniem warto jednak skonsultować się z kosmetologiem, czy aby na pewno nie występują żadne przeciwskazania do wykonania leczniczego masażu prądami d’Arsonvala.

Leave a Reply

Close Menu