Zabiegi parafinowe na dłonie – porównanie parafin

Czym w ogóle jest parafina? Jest to mieszanka stałych alkanów, które wydzielane są między innymi z frakcji ropy naftowej. Skąd biorą się różne kolory tego preparatu? Odpowiedzialny jest za to stopień rafinacji. Działanie parafiny jest znane już od wielu, wielu lat. Nasze prababcie i babce ją stosowały w celu wygładzenia naskórka. Każda z pań chce przecież mieć gładką i elastyczną skórę. Tak było, jest i będzie nadal. To właśnie dlatego parafina znajduje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym oraz lecznictwie. Jednym ze sposobów użycia parafiny jest dbanie o skórę dłoni. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Właściwości i zastosowanie parafiny kosmetycznej

W zakładach kosmetycznych spotkać można się z dwoma rodzajami parafiny kosmetycznej – ciepłym oraz miękkim. Ten drugi rodzaj wykorzystywany jest najczęściej do produkcji pomadek, kremów oraz wazeliny. Nas jednak w dzisiejszym wpisie interesuje wazelina ciekła, której używa się do przygotowywania maseczek na twarz oraz dekolt. Ten rodzaj kosmetyku ma jeszcze jedno zastosowanie. Doskonale sprawdza się do użytku w zabiegach pielęgnacyjnych dłoni.

Wśród dostępnych w naszym kraju produktów, znajdziesz:

Parafina na dłonie – co musisz wiedzieć o tym zabiegu?

Można powiedzieć, że zabieg parafinowy w tym wypadku jest rytuałem pielęgnacyjnym. Polecany jest szczególnie dla suchej i spierzchniętej skóry dłoni. Zwłaszcza zabiegi tego rodzaju przydatne są w okresie jesienno-zimowym. Kiedy to mroźne temperatury wysuszają skórę, co może prowadzić nawet do pękania naskórka oraz powstawania ran. Grupą osób, której zabiegi parafinowe na dłonie są polecane, to osoby, które często mają kontakt z różnego rodzaju detergentami. Moczenie dłoni w parafinie sprawia, że powstaje na nich naturalna powłoka ochronna, która przyczynia się do zmiękczenia skóry oraz do jej regeneracji. Podczas trwania zabiegu, parafina oddaje ciepło, które wnika w głąb tkanek. Tym samym pobudza krążenie krwi i otwiera pory skórne. A to oznacza, że zwiększa wchłanialność innych kosmetyków.

Zalety zabiegu parafinowego na dłonie:

  • wygładza i zmiękcza skórę;
  • szybko widoczne efekty działania zabiegu;
  • silnie nawilża, a przy okazji niweluje przesuszenia;
  • przyjemnie rozgrzewa i rozluźnia mięśnie oraz stawy;
  • może przyczynić się do zniwelowania przebarwień;
  • wpływa pozytywnie na stan paznokci;
  • tworzy barierę ochronną przed trudnymi warunkami zewnętrznymi.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz jeszcze zimną parafinę do dłoni z masłem shea. Jest to produkt, który dodatkowo niweluje uczucie szorstkości, świądu oraz ściągania skóry. Przyczynia się też do wspomagania odbudowy płaszcza hydrolipidowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *