Meble do pedicure – w co powinien zaopatrzyć się salon kosmetyczny?

Każda kobieta uwielbia dbać o swoje ciało. Dlatego częste wizyty w salonie kosmetycznym to konieczność. Wśród popularnych zabiegów dla kobiet w czołówce znajduje się pedicure, którego celem jest poprawa kondycji skóry na stopach oraz paznokci. Aby jednak usługa była profesjonalna i na najwyższym poziomie salon musi posiadać odpowiednie wyposażenie. Jakie meble są potrzebne do pedicure?

Meble do pedicure – jak dobierać sprzęt?

Salon kosmetyczny chcąc świadczyć usługę pedicure, musi wyposażyć się w odpowiednie meble. Wybierając wyposażenie, należy zwrócić uwagę na dwa aspekty: jakość oraz funkcjonalność. Kierując się przy zakupie mebli tymi dwoma kryteriami, zapewnimy sobie komfort pracy oraz wyróżniającą się jakość usługi. Jakie meble są obowiązkowe?

Fotel do pedicure

Jeśli chcesz zapewnić niezwykły komfort swoim klientkom, koniecznie zakup specjalny fotel do pedicure. Zakup jednak powinien być przemyślany, ponieważ pierwszy lepszy fotel może okazać się nieodpowiedni dla potrzeb zakładu. Najlepiej wybrać fotel, który będzie wyposażony w oparcia, zagłówek, podłokietniki, podnóżki oraz umożliwi regulację wysokości całej konstrukcji.

Podnóżek do pedicure

Żaden salon świadczący usługę pedicure nie może obejść się bez wygodnego podnóżka. Ten mały i niepozorny mebel jest niezwykle ważną częścią w realizacji pedicure – w końcu chodzi o pielęgnację stóp. Zakupując taki podnóżek, nasze klientki będą mogły swobodnie oprzeć o podnóżek swoje stopy, natomiast my będziemy mogli zrealizować pedicure. Mebel tego typu jest wręcz niezbędny, dlatego szukanie alternatywnych rozwiązań z powoduje tylko stratę czasu. Co więcej, nasze klientki docenią, że salon oferuje niezwykły komfort, co z pewnością przełoży się na polecenia salonu innym koleżankom. Oczywiście bardzo ważne są również odpowiednie akcesoria do pedicure.

Przybornik do pedicure

W salonach, gdzie można wykupić usługę pedicure, obowiązkowo musi znajdować się przybornik. Na rynku można spotkać wiele form takich przyborników, dlatego każdy znajdzie odpowiedni układ szuflad dla siebie. Najchętniej kupowane są jednak przyborniki składające się z zestawu półek i szuflad osadzonego na stelażu i kółkach. Dzięki takiej konstrukcji, akcesoria konieczne do wykonywania pedicure będą zawsze dostępne pod ręką. Co więcej, zamontowane kółka zapewnią, że przybornikiem dojedziemy w każde miejsce naszego zakładu. Jeśli jako właściciel salonu kosmetycznego nie masz jeszcze takiego meblu, koniecznie rozważ jego zakup. W rezultacie stwierdzisz, że zakup takiego przybornika był dobrą decyzją usprawniającą pracę w zakładzie kosmetycznym. O tym dokładnie czym jest pedicure przeczytasz w naszym artykule – sprawdź!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *